Canlı Yayın Hizmetleri

Türkiye’de İnternet alt yapısının gelişmesine paralel olarak uydu internet hizmetlerininde yaşamımıza dahil olmasıyla artık mobil canlı yayın hizmetleri eskisine nazaran daha fazla kullanılmaya başlandı.

Karmaşık ve yüz binlerce doları bulan canlı yayın araçlarının yerini daha pratik mobil canlı yayın hizmetlerinin alması ile Ulusal Televizyon kanallarından tutun yerel yayıncılar, haber siteleri, dernekler, belediyeler ve kişisel yayıncılara kadar bir çok alanda artık mobil canlı yayın tercih ediliyor.

Mobil Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Canlı Yayınlanmak istenen içerik Video Encoder aracılığı ile çeşitli alternatif yöntemler kullanarak (doğrudan internet, 3G, uydu vb.) yayın hizmetini sağlayacak olan sunucuları aktarılır. Streaming hizmeti sağlayan sunucular tarafından çeşitli formatlara kodlanan görüntü bilgisayar ve mobil cihazlardan izlenebilir hale gelir.

Canlı Yayın Hizmeti’nde RTMP, RTMPE, RTSP, HLS, HDS, Smoothstream, Streaming gibi teknolojiler ile bir çok platforma uygun canlı yayın yapılabilmektedir.

 

Canlı Yayın Hizmetinin kalitesini etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Yayını göndermeye başladığınız kamera, görüntüyü aktardığınız video encoder özellikleri, sunucuların durumu ve internet hızınız mobil canlı yayının kalitesine etki eden başlıca faktörlerdir.

 

Sizin için canlı yayınlıyoruz

Eski sistemlere göre şuan ki 3g ve uydu sistemleri ile canlı yayın daha pratik olsada Video kamera, video encoder, uydu internet bağlantısı, sunucu gibi bir çok maliyeti bulunmaktadır. DailyMotion , Youtube ve livestream gibi bir çok sosyal paylaşım sitesi üzerinde ücretsiz canlı yayın yapılabilmekte. Fakat hem kurumsal imaj hemde canlı yayın kalitesi açısından bu hizmetleri kullanarak canlı yayın yapmak bile belli bir maliyeti beraberinde getiriyor.

Mobil Canlı Yayın ekibi olarak, canlı yayın yapmanız için gerekli olan tüm ekipmanları biz sağıyor sizin adınıza canlı yayın yapıyoruz. Tek yapmanız gereken size vereceğimiz canlı yayın kodunu sitenize eklemeniz.

Canlı Yayın hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak toplantı, etkinlik ve organizasyonlarınızın canlı yayınlanması için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Tagged with: ,
Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Haber Sitenizde bir organizasyonu canlı olarak yayınlamak mı istiyorsunuz ? Ekibimiz sizin adınıza canlı yayın yapıyor

Belediyeler, Dernekler ve Kamu Kuruluşlarının toplantı, konferans gibi etkinliklerini canlı yayınlıyoruz

Amatör Spor Müsabakaları, Okul maçları, yarışlar gibi bir çok spor etkinliğini canlı yayınlamanız için size yardımcı olabiliriz